Tesla'nın Düşüşü Sürüyor! | Güncel Teknoloji Haberleri - Bilim ve Teknoloji

Tesla’nın Düşüşü Sürüyor!

Geçtiğimiz yılın ortalarında başlayan Tesla’daki düşüş durmaksızın sürüyor. Son günlerde yeni teslimat tarihlerinin de kaçmasıyla birlikte Tesla Hisse Senetleri, Wall Street‘te düşüşe geçti.

Tesla, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 2018 yılının dördüncü çeyreğinde 90.700 aracın teslim edildiğini açıklamıştı. Fakat son dönemde yeni teslim tarihlerinin kaçırılacağı yönündeki açıklamalar, şirketin hisse senetlerinin yüzde 10’luk bir kayba uğramasına yol açtı.

Fiyatta İndirime Gittiler!

Tesla, yaşananların hemen öncesinde Model S, Model X ve Model 3 fiyatlarının 2000 dolar civarında düşürüldüğünü açıkladı. Ayrıca federal vergi olarak bilinen ve 7500 dolara denk gelen resmi vergi de 1 Ocak itibariyle 3750 dolar seviyesine düştü. Bu açıdan bakıldığında bu fiyat düşüşünün olumlu yansıması beklenirken, bugünkü hisse düşüşleri büyük hayal kırıklığı oldu.

Yılın Son Günü Fazla Mesai

Tesla Showroom

Tesla, vergi problemi nedeniyle yılın son günü showroomlarını gece geç saatlere kadar açık tutarak satılan ürün miktarını artırmayı hedefledi. Bu da araç satışlarını yüzde 8 artırarak toplamda 13.500 Model S Sedan, 14.050 Model X SUV ve 63.150 Model 3 satılmasını sağladı. Fakat bu satış Wall Street için yeterli olmadı ve hisse senetlerinde düşüşe neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir