Sevgili İle İzlenebilir Romantik Filmler | Güncel Teknoloji Haberleri - Bilim ve Teknoloji

Sevgili İle İzlenebilir Romantik Filmler

Çiftlerin baş başa iken hoşça vakit geçirip, kendinden hikayeler buldukları filmlerin başında romantik filmler geliyor. Duygusal dakikalar yaşamak için mutlaka sevgili ile birlikte izlenmesi gereken 10 adet romantik film derlenmiştir.

10. Cesaretin var mı aşka? (2003)

Fransız yapımı film iyi arkadaş olan iki çocuğun oynadıkları tuhaf oyunu yetişkinlik dönemlerinde de sürdürüp birbirlerini yenmeye çalışmalarını konu alıyor.

9. Not defteri (2004)

Romandan filme uyarlanan yapım, 1940 yıllarında yaşayan ve birbirlerine aşık bir çiftin yaşadıkları duygusal olayları konu alınıyor.

8. Amelie (2001)

Film, hayatı boyunca başkalarını mutlu etmeye çabalayan Amelie’nin yalnızlığını fark ettikten sonra kendi için neler yapacağını konu alıyor.

7. Sil Baştan (2004)

Clementine, (Kate Winslet) tıbbi bir müdahale ile ilişkisine dair anıları bir klinikte kafasından sildirir. Bunu öğrenen eski sevgilisi Joel (Jim Carrey) aynı işlemi kendi üzerinde de uygulatmaya karar verir. Fakat Joel eski sevgilisini unutmak istemediğini fark keder. Birbirinden farklı iki karakterin sevgili olmasının anlatıldığı film romantik türün en güzel örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

6. 50 İlk Öpücük (2004)

Henry, geçirdiği bir kaza sebebiyle her gece hafızası sıfırlanan Lucy’i, her yeni günde kendine aşık etmeye çalışır. Film, tatlı bir aşk hikayesini konu alıyor.

5. Not: Seni Seviyorum (2007)

Başrollerini Hilary Swank ve Geard Butler’in paylaştığı film, ölümün yeni bir hayatın başlangıcına nasıl dönüşebildiğini anlatıyor. Yer yer duygusal dakikaları konu alan çiftin öyküsü sevgili ile izlenmesi gereken romantik filmler arasında yerini alıyor.

4. Aynı Yıldızın Altında (2014)

Hazel, oksijen makinesine bağlı yaşayan kanser hastası bir kız, Gus ise protez bacağıyla alay eden bir erkektir. Kader bu iki kişiyi tanıştırdıktan sonra aralarında mucizevi bir aşk başlar.

3. Aşk, Şimdi! (2012)

Lösemi hastalığına yakalanan gencecik bir kıza (Dakota Fannig) tedaviler sonucu iyileşemeyeceği yönünde bir teşhis konulmuştur. Ölümü kabullenen genç kız, son günlerini sevdikleriyle birlikte hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar verir. Ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlar. Listeyi tamamlamasına Adam adlı genç bir çocuk yardım eder.

2. Aşkın 500 Günü (2009)

Film, gerçek aşkın varlığına asla inanmayan bir kadın ile ona sırılsıklam aşık adamın romantik hikayesini konu alıyor.

1. Selvi Boylum Al Yazmalım (1975)

Listenin sonunda Türk sinemasının çok sevilen aşk filmi yer alıyor. Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın baş rollerini paylaştığı yeşilçam filmi Cengiz Aytmatov’un “Kırmızı Eşarp” adlı romanından uyarlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir