Kamera Sistemleri Nedir? Kamera Ekipmanları Nelerdir? | Güncel Teknoloji Haberleri - Bilim ve Teknoloji

Kamera Sistemleri Nedir? Kamera Ekipmanları Nelerdir?

Çalıştığınız işte, oturduğunuz binada veya sokakta gördüğünüz güvenlik kameralarının bulunduğu sistem yani kapalı devre olarak adlandırdığımız sisteme kamera sistemleri demekteyiz. KDTV olarak adlandırılan ve açılımı Kapalı Devre Televizyon Sistemi olan bu sistemler günümüzde artık hemen her yerde kullanılmaktadır. Devamlı olarak kamera kaydı yapan bu sistem, ayrıca evlerde de tercih edilmektedir. Son dönemde artan bakıcı şiddetleri nedeniyle aileler evlerine de kamera sistemleri kurdurmaktadır.

Schneider Electric kamera sistemleri birçok ekipmandan meydana gelmektedir. Bu ekipmanları sıralayacak olursak güvenlik kamerası, dijital kayıt cihazları yani DVR, besleme adaptörü ve uçlar şeklinde sıralayabiliriz.

Kamera Sistemleri Ekipmanları

Kamera sistemleri ortalama 4 ekipmandan oluşmaktadır. Bu ekipmanları üstte isim olarak vermiştik. Şimdi ise açıklamalı olarak sıralayalım.

https://www.asmag.com/thumbnail.ashx?max=688&file=/upload/pic/case/39040.515625.jpg

Güvenlik Kamerası

Kamera sistemlerinin DVR ile birlikte ana unsuru Güvenlik Kamerasıdır. Güvenlik kamerası kendi içinde çeşitlere ayrılmıştır. Sabit kameralar, dome kameralar, speed dome kameralar, IR gece görüşlü güvenlik kameraları, zoom kameralar gibi birçok kamera çeşidi bulunmaktadır. Kameranızın kalitesi alacağınız görüntü kalitesini de belirlemektedir. Bu sebeple her zaman iyi olanı tercih etmek daha iyi olacaktır. Kaliteli ekipmanla çalışmak en doğrusudur.

Dijital Kayıt Cihazları – DVR

DVR cihazları, güvenlik kamerasından gelen görüntüleri kaydetmek için kullanılan cihazlardır. DVR, Dijital Video Recorder anlamına gelmektedir. Güvenlik kamerası ile birlikte DVR kamera sistemlerinin temelini oluşturmaktadır. DVR cihazlarında bir harddisk bulunur ve sisteme tanımladığınız ayarlara göre kamera görüntülerini belirli aralıklar üzerine yazarak kaydeder. Ya da harddisk kapasitesini artırarak daha uzun görüntüleri elde tutmak mümkündür.

Besleme Adaptörü

Güvenlik kameralarının çalışabilmesi için gerekli olan besleme cihazlarıdır. Güvenlik kamerasının çalışması için 12 V DC güç kaynağı gerekir. Bunu da besleme adaptörü ile sağlarsınız.

Diğer Ekipmanlar

Kamera bağlantıları, kablo bağlantıları ve DVR bağlantıları için çeşitli uçlar gerekmektedir. BNC, besleme JAC gibi çeşitli uç bağlantıları gerekmektedir.

Kamera sistemleri oldukça komplike bir yapıdır ve herhangi bir noktada sorunlu veya ucuz bir ekipman kullanımı sizin için sorun yaratacaktır.

Sizlerde kaliteli ürünleri satın almak ve bilgi alabilmek için buraya tıklayınız ve ürünleri görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir