Duvar Boyamak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir? | Güncel Teknoloji Haberleri - Bilim ve Teknoloji

Duvar Boyamak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Duvar boyamak yediden yetmişe herkesin zaman zaman ihtiyaç duyabileceği ihtiyaçlardan birisidir. Yeni bir eve taşındığınızda, ofis açtığınızda ya da herhangi bir neden dolayı bulunduğunuz ortamın duvarlarını tekrardan boyamak istediğinizde bazı ürünlere ihtiyaç duyarsınız.

Peki boya yapmak için gerekli olan en temel malzemeler nelerdir? Hangi boya türünü seçmeniz ve boya yaparken mutlaka ihtiyaç duyacağınız temel boya-badana malzemelerini öğrenin.

İşe size en uygun boyayı seçerek başlayın

Eğer bir duvarı boyamak istiyorsanız her şeyden önce duvarın bulunduğu ortama ve yüzeyine uygun boya çeşitleri arasından bir seçim yapmanız gerekiyor. Bu yüzden öncelikle iç cephe ve dış cephe olarak ikiye ayrılan duvar boyası çeşitlerinden birisini seçmeniz gerekiyor.

Örneğin bir odanın iç duvarlarını boyayacaksanız iç cephe boyası eğer bir binanın dışını boyayacaksanız da dış cephe boyası almanız gerekiyor. Ancak düz değil de dekoratif bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman da adından da anlaşılabileceği gibi dekoratif duvar boyası almanız gerekiyor.

Boyanmayacak alanları korumayı ihmal etmeyin

Belki boya yapmak size çok zor gelebilir ancak biraz alıştıktan sonra hem çok zevkli hem de sanıldığı kadar zor olmadığını siz de görebilirsiniz. Evde kendi boyanızı kendiniz yapmanız gerçekten çok zevk alacağınız bir aktivite olacaktır. Ancak diğer yüzeyleri korumazsanız işkenceye dönüşebilir.

Bu yüzden boya örtüsü gibi ürünler kullanarak boyanmayacak ancak boya damlama riski bulunan tüm alanları mutlaka örtüyle kaplamalısınız ki daha sonra temizleme gibi sorunlar yaşamayın. Üstelik her yüzeydeki boyalar temizlenemeyebilir bu yüzden önleminizi en baştan almanız gerekir.

Boya çeşidinden uygulanacak yüzeye kadar en doğru fırça veya ruloyu seçin

Eğer hangi boyayı kullanacağınızdan rengine kadar her şeye karar verip diğer alanları korumak için ört ve benzeri koruma malzemelerini seçtiyseniz son iş olarak boyayı yüzeye uygulamak için fırça veya rulo almanız gerekecektir. Bu da sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik gösterir.

Örneğin geniş ve yüksek duvarları hızlıca boyamak istiyorsanız rulo fırça ve sapını satın almak işinize yarayacaktır. Ahşap kapıları yağlı boya yapacaksanız ona göre bir fırça, tavan boyayacaksanız ona göre bir fırça ve ince donuşlar yapmanız gereken alanlara uygun bir boya fırçası satın almalısınız.

Evde ve benzeri ortamlarda kendi imkanlarınız ile duvar boyama yapmak istiyorsanız https://www.biboya.com.tr/ sitesinden ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri bütçenize uygun bir şekilde bulabilirsiniz. İstediğiniz ürünleri sepete ekleyerek satın almak için online sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir