Black Mirror: Bandersnatch

Netflix’in son eserlerinden olan ve 5 saatlik yapım içerisinde farklı seçim şansları sunan “Black Mirror Bandersnatch“, 25 milyon dolara patlayabilir.

Netflix tarafından farklı sonlarla izleyicilerin etkileşime girmesini sağlayan dizi – film Black Mirror Bandersnatch, belirli kesimler tarafından beğenilirken, bazı kesimlerde oldukça eleştirmişti. Ancak dizinin en can alıcı noktası kullanıcıların istedikleri sonu seçebilme şanslarıydı. Dün ortaya çıkan bilgilere göre “Kendi Maceranızı Seçin” ticari markasının sahibi Chooseco, Netflix’e kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle 25 milyon dolarlık dava açmaya hazırlanıyor.

25 Milyon Dolar’a Mal Olabilir.

Hollywood Reporter sitesinin haberine göre Chooseco isimli yayıncı şirket Kendi Maceralarını Seç ve Kendi Maceranızı Seçin isimleri nedeniyle Netflix’e dava açmaya hazırlanıyor.

Dava şikayetinde Chooseco, “1980 ve 1990 yıllarında orjinal kitap serisi “Kendi Maceralarını Seç” dizide kullanımı nedeniyle ihlal davası açacağını ve iyi niyetin suistimal edildiğini” belirtiyor.

Dizinin sahnelerinden birinde “Kendi Maceralarını Seç” kitabının temel alındığı tespit edilmiş ve sorunun da buradan kaynaklandığı ortaya çıkmıştır. Choose, Bandersnatch lansmanında uyarıda bulunduklarını ama ciddiye alınmadıklarını belirtti.

Netflix bu konuda yorum yapmaktan kaçındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here