Aylık Abonelikle Film İzlenen Yerler | Güncel Teknoloji Haberleri - Bilim ve Teknoloji

Aylık Abonelikle Film İzlenen Yerler

Ülkemizde film sektörü son günlerde hızla gelişmeye başlamıştır. Her ne kadar Amerika film sektörüne yaklaşamasak da eskiye oranla gelişme gösterdiğimiz bir gerçektir. İşte bu nedenle izleyiciler filmleri televizyondaki ulusal kanallarda, paralı kanallarda ya da internetten izlemektedirler. Paralı kanallarda ve internette izlemek için seyirciler belli bir ücret ödemektedirler. Biz de bu alternatiflere birkaç örnek vereceğiz

Netflix

Ülkemizde Netflix diye bilinen firmanın tam unvanı Netfix Inc. dir. Firma Amerika kökenlidir. Film ve dizi yapımcılığının yanı sıra dağıtımıyla da ilgilenirler. 1997 yılında Kaliforniya’da kurulmuştur. Kurucular Reed Hastings ve Marc Randolph ’tur. İnternet üzerinde veri akışı sağlar. İçerikleri çok geniştir. Film yanı sıra dizi, belgesel gibi seçenekleri de mevcuttur. Dünya çapında çok popüler olmakla birlikte ülkemizde de aynı popülerliği devam ettirmektedir.

Ödemeler aylık olarak yapılır. Yeni abone olmanız durumunda bir ay bedava izleme gibi kolaylık sağlar. Aylık ödeme rakamı HD izleme, Ultra HD İzleme, TV de izle, kullanıcı sayısı vb. özelliklere göre değişiklik gösterir. Seçtiğiniz pakete göre her ay belirtilen fiyat kadar ödeme yaparsınız.

Blutv

Doğan Holding’e bağlı olarak kurulan internet üzerinden hizmet verem medya sağlayıcısıdır. Firma Türkiye kökenlidir. 23 Ocak 2016 da kurulmuştur. Türkiye’de çevrimiçi TV alanı da diyebileceğimiz alanın ilk örneklerindendir. İçerik olarak dizi ve film ağırlıklıdır ama diğerlerinden farklı olarak canlı TV kanallarını da izlemenize olanak sağlar. Aylık olarak ödeme yapabilirsiniz. Yeni abone olma durumunda ilk 7 gün ücretsiz izleme olanağı sağlar. Yine Netflix’te olduğu gibi size belirtilen sabit fiyata göre aylık ödeme yaparsınız.

D-Smart

Doğan Holding ’e bağlı olarak kurulan dijital yayın platformudur. 10 Şubat 2007’de hizmet vermeye başlamıştır. Yayınları TÜRKSAT uyduları üzerinden yapmaktadır. Kendi bünyesinde bulunan kanalların yanı sıra ulusal kanalları da izleme fırsatı verir. Kanal bakımından çok çeşitlilik gösterir. Özellikle sinema ve belgesel kanalları ön plana çıkmaktadır. Ödeme aylık yapılır. İnternet üzerinden izlenen Netflix Ve Blutv servis sağlayıcıları gibi her yerde izleme imkanı sağlamamaktadır. Kurulumu yapılan yer dışında başka bir yerde kullanılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir